Bondexler Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır ?
Talep Formu

Bondexler Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır ?Bondex süngerler, doğru yardımcı ürünler ile birlikte kullanıldığında ses yalıtımı çok yüksek değerlere ulaşabilir. Bondex ses yalıtım süngerleri iki grupta incelenir. Bunlardan biri, Echobone diğeri ise, Rebonded.

Ses yalıtım malzemeleri arasında en sık kullanılan ürünlerdir bondexler. İstenmeyen sesleri izole etmek amacı ile tüm yapılarda kullanılmaktadır.

Echobone Bondex süngerler, sünger malzemelerinin ufak parçacıklar halinde tekrar toplanarak dönüşüm kazanmış ve darbeye dayanıklı olarak üretilmiş sünger çeşitlerindendir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip echobone süngerler, spor müsabakalarında yer minderi olarak da kullanılabildiği gibi, otomotiv sektöründe de tampon ve takoz maddesi olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca inşaat, ofis, makine dairesi ve stüdyo gibi kapsamlı kullanım alanına sahip bir ses yalıtım ürünüdür.

Bariyerli Bondex ise, Yüksek performansa sahip ancak yardımcı sünger yani, PVC kurşun bariyer ve kauçuk epdm ile birlikte kullanılması daha etkili sonuçlar doğurur. Daha yüksek ses ve titreşimin bulunduğu mekânlarda tek başına kullanılması yerine bondex süngerpan takviyesi ile inanılmaz yalıtım elde edilmektedir.

Akustik ses yalıtım süngerleri pek çok alanda sesi minimum dereceye indirir. Müzik odaları ve stüdyo gibi kesinlikle gerekli olan alanlar için uygulanması zorunlu sayılabilecek ürün gruplarıdır. Ayrıca pek çok bina makine dairesi, ev izolasyonu, radyo ve televizyon kanalları gibi bir çok sesin bir arada bulunduğu platformlarda Bondex süngerler kullanılabilmektedir.