Uygulama Alanları
Talep Formu

Sinema SalonlarıSinema Salonu ses yalıtımı, tüm diğer yalıtım alanlarından çok daha fazla önem taşımaktadır. Yüksek Db içeren salonların, dışarıdan içeriye ve özellikle içeriden dışarıya ses iletmemesi için seçilecek malzeme oldukça önemlidir.

Kaliteli ve geniş çaplı bir yalıtım uygulaması yapılması gereken sinema salonları, sesin kaliteli ve daha net gelmesi açısından da büyük husus taşır. Ses yalıtımı ile ses geçişleri engellenmeli ve ağır bas bulunan bu ortamın her bölgede aynı ses düzeyini vermesi sağlanmalıdır.

Sinema salonlarının estetik görünümü ve duvar, tavan alanları için kullanılacak malzemelerden en çok tercih edileni ise, kumaş kaplı akustik paneller ve bas kapanıdır. Yankı ve ekoyu en aza indiren bu uygulama ile, diğer salonların seslerinin birbirlerine karışmaması sağlanır.

Ses izolasyonu ile uygulanan metotlar sayesinde ses giriş çıkışları engellenir, en uygun koşullar yaratılır. Arge Akustik olarak sinema salonlarının izolasyonu, tek salon ses yalıtımı projelerimiz ile kaliteli malzeme güvencesi sunmaktayız.

Ses problemlerini yok edecek tüm çalışmalar, kumaş kaplı akustik paneller desen ve renk seçenekleri ile firmamız tarafından sahip olabilir, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.